Alarm w organizmie

pain
Usterki zdarzają się wszędzie nawet w najzdrowszym organizmie, jak wiadomo, dla każdego faceta, ostatecznością jest wizyta u lekarza, zazwyczaj ratowanie się polega na połknięciu tabletki. Jest jednak kilka znaków, których nie należy lekceważyć, oto niektóre z nich:

*Ból w klatce piersiowej:
Może to być zgaga, czyli cofanie się kwasów żołądka do przełyku, które podrażniają przewód pokarmowy. Ból często promieniuje na klatkę piersiową. Zazwyczaj pomoże Rennie albo inny lek na zgagę.
Dużo bardziej poważna sprawa jest gdy bólowi towarzyszy, lęk, kołatanie serca i robi się słabo.
W takim wypadku należy szybko wezwać karetkę, ponieważ prawdopodobnie jest to skrzep, który może zablokować dopływ krwi do serca.

*Silny ból brzucha:
Może to być zwykła niestrawność, po zjedzeniu czegoś nieświeżego, na taką dolegliwość pomaga herbata z ziół.
Jednak gdy ból skupia się w jednym miejscu, towarzyszy temu wysoka gorączką i wymioty. Może to być sygnał kłopotów z wyrostkiem, pęcherzykiem żółciowym lub trzustką. Należy szybko udać się na ostry dyżur lub wezwać karetkę. W każdym razie takie kłopoty mogą wywołać rozlanie się któregoś z gruczołów wewnętrznych, co może spowodować zapalenie otrzewnej.

Rozpoznanie i wczesne zapobieganie tym dolegliwościom może uratować zdrowie a nawet życie, warto więc udać się do lekarza gdy dzieje się coś niepokojącego.

Similar Posts:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*