Czy warto słuchać mamy?

Każdy z nas zapewne słyszał w dzieciństwie nie jedną złotą myśl rodziców, która miała przestrzegać nas przed chorobą lub przyszłymi schorzeniami, warto sprawdzić i wyjaśnić, które były prawdą, a które tylko wymysłem, które miały wzbudzić w nas zakłopotanie oraz zaprzestanie owych działań? Omówimy tylko niektóre, oto one:

*?Od strzelania palcami nabawisz się reumatyzmu? – jest to nie prawa, jednak sprzyja uszkodzeniu ścięgien co skutkuje ograniczenie zadań pełnionych przez dłonie.

*?Jedz szpinak a będziesz duży i silny? – stwierdzenie to jest błędne ponieważ, również błąd sprawił, że szpinak miał być bogatym w białko produktem, a fakt jest taki, iż naukowcy postawili przecinek za daleko co ukazywało ten produkt na szczycie produktów białkowych.

*?Zjedz śniada, żebyś mógł skoncentrować się na egzaminie? – jest to dobra przestroga, ponieważ niski poziom cukru we krwi powoduje ospałość i problemy ze skupieniem uwagi.

*?Nie jedz gorącego pieczywa bo będzie bolał cię brzuch ? – jest to prawda ponieważ pieczywo w przeciwieństwie do innych gorących posiłków długo trzyma ciepłotę, co może źle wpłynąć na pracę jelit.

Similar Posts:

    Nie ma podobnych

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*