Dieta Cambridge

Dieta Cambridge to przygotowane specjalnie dla Was trzy posiłki dziennie dla kobiet lub cztery dla panów, niskoenergetyczne, których spożywanie przez okres około 3 tygodni prowadzi do szybkiego i skutecznego zrzucenia zbędnych kilogramów. Pozwala też zachować szczupłą sylwetkę przez dłuższy okres czasu.

Posiłki muszą być spożywane zgodnie z zaleceniami dietetyka. Zawartość torebki (137 kcal, dzienna wartość 412 lub 549 kcal) jest przygotowana do sporządzenia posiłków. Każdy z trzech posiłków odpowiada 1/3 dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminy, składniki mineralne oraz białko.
Dieta Cambridge oparta jest na białku. Główne posiłki to tzw. zupki w proszku, które rozpuszcza się w wodzie. Zupki w proszku zapakowane są w odrębne papierowe szczelnie zamknięte torebki. Po rozpuszczeniu w około szklance ciepłej wody są gotowe do spożycia. Można także rozpuszczać pół opakowania jednej zupki w szklance wody. Posiłek będzie wówczas bardziej wodnisty i mniej aromatyczny smakowo, za to zyskamy więcej posiłków dziennie (aż 6 zupek), co dla niektórych jest dobrym sposobem na zwalczanie uczucia głodu. Można także postępować odwrotnie, zmniejszając ilość wody, dzięki czemu uzyskujemy posiłek o konsystencji budyniu. Posiłek taki należy wówczas popijać wodą.

Smaki zupek: zupa jarzynowa, zupa grzybowa z borowików, zupa pomidorowa, zupa o smaku kurczaka z grzybami, zupa żurek.
Smaki napojów: (jeden napój stanowi jeden posiłek) kawowy, cappuccino, waniliowy, truskawkowy, owoce leśne,
Batony Cambridge: żurawinowy, czekoladowy, morelowo – waniliowy, zbożowy o smaku owocowym, jabłkowy z rodzynkami.

Podstawowa zasada przy stosowaniu diety Cambridge: pijemy duże ilości niegazowanej wody – ok 2 litry lub innych napojów bezkalorycznych i nie podjadamy! Nie należy pic alkoholu, ani napojów z kofeiną. Nie należy także nadmiernie się wysilać np ćwicząc. Do posiłków, zwłaszcza gdy mamy zaparcia można, dodać łyżkę otrąb owsianych.

Stosując dietę Cambridge w jednym cyklu można zrzucić do 10 kilogramów nadwagi.
Wzorowy cykl diety Cambridge wygląda następująco:
3 tygodnie ścisłej diety Cambridge, a zaraz po zakończeniu jeszcze dwa tygodnie diety mieszanej.
Ścisła dieta Cambridge polega na przyjmowaniu jedynie produktów Cambridge, wyłącznie zupek i koktaili, a także batonów. Nie może być stosowana dłużej niż 3 tygodnie.
Dieta mieszana polega na zastępowaniu części posiłków zwykłych w ciągu dnia na produkty diety Cambridge.

Po cyklu diety ścisłej i mieszanej można rozpocząć kolejny cykl.

Często dieta Cambridge określana jest jako Dieta Ostatniej Szansy. Jest to dieta dająca organizmowi wszystkie niezbędne elementy właściwego odżywiania a przy tym łączna kaloryczność posiłków na jeden dzień to około 400 – 500 kalorii. Dieta Cambridge jest tak jednak skonstruowana, że nie musimy sie obawiać, że jest to niewystarczające źródło odżywiania.
Nie podjadając i pijąc dużo wody średnio traci się na diecie ok 3 kilogramy tygodniowo.

Poprzedni wpis Dieta Kopenhaska

Similar Posts:

    Nie ma podobnych

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*