DIETA DR GERSONA

Metoda ta pomaże Ci w  pozbyciu się wielu dolegliwości, uzyskania dobrej wagi i samopoczucia. Dieta Gersona:
Jej autorem jest doktor medycyny Max Gerson. Stworzył ją na początku dla siebie. W młodości cierpiał na silne migreny, a ich przyczynę usiłował znaleźć w źle skomponowanym menu. Ze swego jadłospisu wykluczył więc sól, tłuszcz, produkty konserwowane, wędzone, a zreformowane menu oparł na świeżych owocach i warzywach.
O dziwo dolegliwości migrenowe ustąpiły. Od tego czasu zaczął zalecać dietę przeciwmigrenową swoim pacjentom, obserwując wyleczenie szeregu także innych chorób takich jak: gruźlica skóry, zapalenie stawów, choroby serca, cukrzyca, niewydolność nerek, choroby zwyrodnieniowe, a nawet nowotwory. Doktor Gerson w swym Instytucie w Teksasie wyleczył swoją metodą ponad 50 osób cierpiących na różne nowotwory (często z przerzutami) takie jak czerniaki, raka: okrężnicy, kości, płuc, mózgu, prostaty, piersi, trzustki, ziarnicę, nie operacyjnego raka jajnika i inne. Założeniem metody leczenia jest istnienie przyczynowego związku między dostającymi się do organizmu m.in. wraz z dietą zanieczyszczeniami środowiskowymi ? toksyny, chemikalia, leki, niektóre pokarmy, a osłabieniem funkcji układu immunologicznego. Terapia Gersona uzupełnia niedobory witamin, minerałów, enzymów i innych składników pokarmowych przez spożywanie świeżych organicznie wyhodowanych owoców, warzyw i soków. Przez okres 6 ? 12 tygodni zaleca się dietę ograniczoną do owoców, liści i warzyw w postaci wyciskanych na świeżo soków, lub spożywanych w postaci naturalnej, lub sałatek, albo duszonych w sosie własnym. Dopuszcza się również spożywanie ziemniaków, potraw z płatków owsianych, chleba żytniego bezsolnego, zupy Hipokratesa. Po tym okresie można włączyć białko zwierzęce w postaci chudego sera bez soli, lub naturalnego jogurtu.
Przepis na ?Zupę Hipokratesa?
1 średni seler korzeniowy
1 średni korzeń pietruszki (o płaskich listkach, nie ?kędzierzawych?) lub pasternaku,
2 małe pory (lub zamiast nich ? 2 małe cebule)
kilka ząbków czosnku
trochę zielonej pietruszki (nie za dużo, 1/2 małego pęczka ? kwasy aromatyczne i sód)
70 dag lub więcej pomidorów (zimą można bez pomidorów)
50 dag ziemniaków.
Jarzyn nie obierać, ale wymyć, wyszorować i grubo pokrajać. Następnie zalać wodą w garnku 2-litrowym tak, aby tylko pokryła jarzyny,.
Na dużym ogniu doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować powoli przez 2,5 ? 3 godziny, po czym partiami przepuścić przez młynek do potraw, maszynkę do mięsa lub zmiksować, Nie powinno być włókien!
Przed przepuszczeniem przez młynek rozgnieść ubijakiem do ziemniaków. Można przechowywać w lodówce nie dłużej niż 2 dni, podgrzać za każdym razem żądaną ilość. Nie wkładać gorącej do lodówki, inaczej się skwasi. Dopiero po ostudzeniu do temperatury pokojowej. Podane ilości pomidorów i cebuli można zwiększać lub zmniejszać. Cebulę pokrajaną w drobną kostkę można zbrązowić najpierw na brytfance w piekarniku bez tłuszczu, zupa przybierze wtedy smak cebulowej francuskie

Poprzedni artykuł dieta jogurtowa

Similar Posts:

    Nie ma podobnych

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*