Dieta Jessici Alby

Piękna aktorka twierdzi, że musi pracować nad swoim wyglądem i sylwetką ze względu na tzw. ?geny otyłości? ? prawie wszyscy jej bliscy zmagają się bowiem z nadwagą. I dlatego Jessica jest na diecie od 12. roku życia, czyli od około 14 lat.
– Praktycznie wszyscy w mojej rodzinie mają nadwagę i dlatego musiałam bardzo uważać na to, co jem ? powiedziała w jednym z wywiadów Jessica. ? Postanowiłam prowadzić zdrowszy styl życia niż oni i już w wieku 12 lat zaczęłam przygotowywać dla siebie zdrowe posiłki. Nie przestrzegam jakiejś konkretnej diety, ale po prostu staram się, by to co jem było zdrowe i nie tuczące.

Dieta Jessiki Alby polega przede wszystkim na jedzeniu dużej ilości warzyw, wyeliminowaniu z jadłospisu słodyczy (wyjątkiem jest tylko gorzka czekolada), chleba i deserów. Tłuste mięso zastąpiła bogatym w białko mięsem z kurczaka i ryby.

Jessica nie zawsze odżywiała się w ten sposób. Ze względu na obawę przed otyłością narzuciła sobie tak rygorystyczna dietę, że w pewnym momencie ważyła mniej niż 45 kilogramów, co przy jej wzroście (około 173 cm) było niebezpiecznie małym wynikiem. Na szczęście te czasy ma już za sobą ? teraz waży około 57 kilogramów i wygląda świetnie.

W utrzymaniu ładnej sylwetki pomagają jej ćwiczenia. ? Staram się ćwiczyć codziennie przez około 45 minut do godziny ? mówi Jessica. ? To daje mi dobre samopoczucie i zastrzyk energii do działania. Ćwiczę najczęściej na bieżni i maszynie eliptycznej, robię brzuszki, pracuję też nad mięśniami ramion, bicepsów i tricepsów.

Przykładowy trening Jessiki:

* 10-15 minut na bieżni albo maszynie eliptycznej, tak by rytm pracy serca wzrósł do 180 uderzeń na minutę
* 50 brzuszków i tzw. wykroków (prawa noga do przodu, przyklękamy lewą uginając prawą pod katem 90 stopni)
* znów 10 minut na maszynie lub bieżni
* ćwiczenia z hantlami, wzmacniające mięśnie ramion, bicepsy i tricepsy

I tak do czterach razy. Aktorka trenuje też tae-bo (połączenie aerobiku z ruchami zaczerpniętymi ze sztuk walki). Po intensywnej sesji treningowej Jessica serwuje sobie relaks ? np. odprężającą kąpiel z dodatkiem gorzkiej soli.

Similar Posts:

    Nie ma podobnych

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*