Herbatka zamiast filtra UV.


Każdy kto uważa, że skóra schodząca płatami to najgorszy efekt długotrwałego przebywania w pełnym słońcu, niestety jest w ogromnym błędzie. Nie jest tak dobrze, najgorszą rzeczą jaka może się przydarzyć zwolennikom opalania jest oczywiście rak skóry, czyli popularny czerniak.

Jak uchronić się przed zagrożeniem? Obecnie ludzie są bardziej świadomi zagrożenia niż dawniej. Co konkretnie może pomóc w ochronie naszej skóry podczas wakacyjnych wypadów w góry lub nad morze?
Oczywiście każdy powie, że są to kremy z filtrem. Odpowiedz jest dobra, tylko ludzie mają małą wiedzę na temat filtrów UV, często nie stosują się do zaleceń producenta i nakładają jedną warstwę zamiast trzech, co trzykrotnie zmniejsza ochronę przed promieniami słonecznymi.

Jednak czy dieta potrafi uchronić skórę przed rakiem? Badania naukowców wykazały, że picie przynajmniej dwóch szklanek zielonej herbaty dziennie, zmniejsza ryzyko wystąpienia czerniaka o prawie 80%. Jest to dobra wiadomość dla zwolenników tego napoju ponieważ, można w takim wypadku połączyć przyjemne z pożytecznym.

Similar Posts:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*